قیمت وال پست

قیمت وال پست

قیمت وال پست

قیمت وال پست

کاربرد وال پست در سازه

سازه های فلزی: در ساختمان های فلزی به دلیل تغییرات جانبی زیادی که مخصوصا در طبقات بالا اتفاق می افتد اجرای صحیح وال پست برای عملکرد صحیح سازه الزامی است.

سازه بتنی: یکی از ویژگی های حساس این نوع سازه ها خاصیت شکل پذیری بالای آن هاست از این رو استفاده ی وال پست در سازه های بتنی مهم و خیلی حساس به حساب می آید و عدم استفاده ی آن خسارت های جبران ناپذیری را به همراه دارد.
سوله سازی: با توجه به اینکه سوله ها ارتفاع و دهانه های بزرگی که دارند استفاده از وال پست سبب افزایش مقاومت در برابر زلزله و عوامل خارجی می شود. در سوله ها علاوه بر کوچیک کردن دهانه ها ویک پارچه شدن دیوارها باعث می شود که نیرو هایی خارجی و باری که به دیوار اضافه می شود را کم کرده و دیوار مستحکم می شود.

نکات اجرایی وال پست

1) از شاقول بودن وال پست ها مطمئن شویم.
2) در محل اتصال تیر بتنی و وال پست باید بیس پلیت کار گذاشته شود و یا میلگرد در تیر کاشته و وال پست ها به آن جوش شوند.
3) در وال پست های قائم باید در فواصل 1 متری میلگرد آجدار نمره 10 به قوطی یا نبشی های وال پست جوش شود تا گیرداری بین تیغه و وال پست ایجاد شود.
4) در وال پست های افقی باید در فواصل تا 1.5 متذی با استفاده از میلگرد نمره 14 وال پست را به یک سقف متصل نمود تا گیر داری لازم را داشته باشد.
5) حداقل اندازه نبشی مصرفی برای ساخت وال پست 4 است اما بهتر است از نبشی 6 استفاده شود.
6) در صورتی که انتخاب طراح نبشی دوبل باشد باید دهانه آن 1 سانتی متر بیشتر از ضخامت دیوار انتخاب شود  تا تیغه کاملا داخل دیوار قرار بگیرد.
7) وال پست هایی که کنار ستون قرار میگیرند باید یک فاصله ی 4 تا 5 سانتی متری با ستون داشته باشند تا هنگام وارد شدن بار های جانبی ستون به دیوار فشار وارد نکند و باعث تخریب دیوار نشود.

انواع ناودانی منقطع

وادار به عنوان ناودانی نسل جدید با توجه به جنس و شکل ظاهری به انواع مختلفی تقسیم شده و تمامی آن‌ها موجب جلوگیری از خرابی سازه می‌شود. قیمت وال پست منقطع در هر کدام از ‌آن‌ها متفاوت است و از این رو شما باید با توجه به نیازتان دست به انتخاب بزنید تا هزینه اضافی نکنید. انواع وادار شامل موارد زیر است:

ناودانی منقطع گالوانیزه
وادار عمودی
ناودانی منقطع افقی.

آهن آلات رفیعی, پخش وال پست, قیمت وال پست, قیمت وال پست اراک, قیمت وال پست ارزان قیمت, قیمت وال پست ارومیه, قیمت وال پست در تهران, قیمت وال پست شاد اباد, قیمت وال پست شیراز, قیمت وال پست کرج, قیمت وال پست گیلان, قیمت وال پست مازندران
نوشتهٔ پیشین
وال پست آماده
نوشتهٔ بعدی
وال پست جدید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید