والپست تهران

والپست تهران

والپست تهران

وال پست چیست؟

وال پست (WallPost) همان گونه که از نامش پیداست، به معنی نگهدارنده (Post) دیوار (Wall) در برابر نیروهای وارد به دیوار است. به طور کلی وال پست به عنوان المانی در نظر گرفته می‌شود که موجب اتصال دیوار به سازه با شرایط پیش‌بینی شده در آیین‌نامه می‌شود.

بنابراین دیوارهای داخلی و تیغه‌ها باید به نحو مناسبی از نظر جانبی به سازه مهار شوند. وال پست یک راهکار مرسوم در صنعت ساخت و ساز ایران برای مهار لرزه‌ای دیوارهای غیرسازه‌ای در برابر نیروهای جانبی زلزله می‌باشد

انواع وال پست:

وال پست ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها می توانند عملکرد دیوار را بهبود بخشند. از جمله انواع وال پست های نوین شرکت رادیاب (راد پست) می توان به موارد زیر اشاره داشت:

وال پست گالوانیزه
وال پست FRP (صفحه ۲۸ پیوست ششم آیین نامه ۲۸۰۰)

کاربرد وال پست چیست؟

فصل چهارم از استاندارد 2800 که ضوابط طراحی اجزای غیرسازه‌ای را بیان می‌کند، بر این موضوع تأکید می‌کند که دیوارهای خارجی باید علاوه بر پذیرش نیروها، توانایی تغییر مکان‌های نسبی را با توجه به اتصالات مشخصی که اجازه تغییر مکان را به دیوار می‌دهند داشته باشد. دیوارهای داخلی یا تیغه‌های با ارتفاع بیش از 180 سانتی‌متر نیز باید به نحو مناسبی (مانند استفاده از وادارها و غیره) از نظر جانبی به سازه مهار شوند.

وال پست قائم یا وادار

مطابق پیوست ششم استاندارد 2800 در صورتی که طول دیوار از مقادیر مجاز براساس طراحی (حداکثر 4 متر) بیشتر شود، از عضو قائم با مقطع فولادي یا بتنی (وادار) به عنوان تکیه‌گاه جهت مهار خارج از صفحه دیوار و اجزاي مسلح کننده آن استفاده می‌شود. وادار باید به نحو مناسبی به کف سازه با اتصال به صورت مفصلی متصل شود ولی اتصال آن در زیر تراز سقف باید در راستاي داخل صفحه به صورت کشویی باشد تا امکان جابجایی درون صفحه دیوار فراهم شود.

پخش وال پست, خرید والپست تهران, فروش والپست تهران, قیمت والپست تهران, ناودانی منقطع, وال پست, وال پست تهران, وال پست جدید, والپست تهران, والپست چیست
نوشتهٔ پیشین
خرید وال مش
نوشتهٔ بعدی
وال مش (wallmesh) چیست؟ ; قیمت و مزایای وال مش

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید