قیمت وال پست

وال پست

وال پست

 

وال پست (wall post) چیست؟

در فرهنگ لغت وال پست به معنای نگهدارنده ی دیوار می باشد. برای اینکه دیوار یکپارچه عمل کند و دیوار را از اسکلت سازه جدا و نگهداری کنیم از وال پست استفاده می کنیم. دیوار ها از ساختار محکم و یک پارچه ای برخوردارند که در مقاوم سازی سازه ها نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی از روش های افزایش مقاومت دیوار ها در برابر نیرو های جانبی مانند وزش باد و زلزله استفاده از وال پست است. درواقع وظیفه ی اصلی وال پست نگهداری دیوار در برابر نیرو های جانبی است که با درگیر کردن دیوار ها با اسکلت ساختمان، سبب استحکام دیوار می شوند.

اهمیت استفاده از وال پست

 

وال پست
اگر در دیوار کشی ساختمان اتصالی بین سازه ی اصلی مانند ستون ، با دیوار وجود نداشته باشد هنگامی که نیرو های اضافی بار به دیوار وارد شود سبب تخریب دیوار می گردد.
گاهی این تخریب به غیر از ضرر مالی که به مهندس و سازنده وارد میکند میتواند خسارت های جبران ناپذیر دیگری مانند خسارت جانی را هم به همراه داشته باشد. یکی از مهمترین دلایلی که مهندسین طراح اجرای وال پست را الزامی کردند مقاوم سازی بیشتر ساختمان بوده است.

انواع والپست

به دو صورت وال پست قائم و افقی است.
قائم در زمانی که دهانه شما بزرگ باشد از روی تیر طبقه پایین به زیر طبقه بالا در دهانه جوش می شود.

افقی: این نوع وال پست در کنار ستون متصل شده و با انتقال نیرو بین ستون و دیوار سبب مستحکم شدن دیوار در برابر تخریب شدن می شود.

اجزای تشکیل دهنده ی ناودانی منقطع

ناودانی منقطع می تواند از جنس های متفاوتی مانند قوطی پروفیل ، نبشی و ناودانی باشد ولی بهترین راه برای اجرای وال پست استفاده از نبشی و یا ناودانی است.
والپست باید قابلیت اتصال در دو سمت دیوار را داشته باشد. معمولا برای درست کردن وال پست از نبشی 4 استفاده می شود که این فرایند دو تا سه هفته زمان می برد.

انواع والپست از نظر اجرایی

1) اجرای ناودانی منقطع با انکر بولت و نبشی کشی
2) اتصال دیوار به ستون با میلگرد
3) اجرای تسمه دور ستون
4) مهار دیوار به وسیله تعبیه میلگرد در داخل ستون های مجاور
5) مهار دیوار از طریق تعبیه میلگرد در داخل کف
6) مهار دیوار به دیوار های برشی از طریق عبور میلگرد در سوراخ قالب ها
7) وال پست جان پناه

کاربرد ناودانی منقطع در سازه

سازه های فلزی: در ساختمان های فلزی به دلیل تغییرات جانبی زیادی که مخصوصا در طبقات بالا اتفاق می افتد اجرای صحیح وال پست برای عملکرد صحیح سازه الزامی است.

سازه بتنی: یکی از ویژگی های حساس این نوع سازه ها خاصیت شکل پذیری بالای آن هاست از این رو استفاده ی وال پست در سازه های بتنی مهم و خیلی حساس به حساب می آید و عدم استفاده ی آن خسارت های جبران ناپذیری را به همراه دارد.
سوله سازی: با توجه به اینکه سوله ها ارتفاع و دهانه های بزرگی که دارند استفاده از وال پست سبب افزایش مقاومت در برابر زلزله و عوامل خارجی می شود. در سوله ها علاوه بر کوچیک کردن دهانه ها ویک پارچه شدن دیوارها باعث می شود که نیرو هایی خارجی و باری که به دیوار اضافه می شود را کم کرده و دیوار مستحکم می شود.

چرا اجرای وال پست اهمیت بالایی دارد؟

1) افزایش ایمنی
2) کاهش هزینه
3) طراحی زیبا و استفاده بهینه از فضا
4) تکنولوژی پیشرفته
متخصصان و مهندسان ساختمانی برای تصمیم‌گیری درباره استفاده از وال پست جدید یا نبشی کشی در ساختمان، به معیارهای فنی، ایمنی، بهره‌وری و ظاهری توجه می‌کنند و بر اساس نیازهای خاص هر پروژه تصمیم می‌گیرند.

ممنونم که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید. ما را می توانید در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

آهن آلات رفیعی فر, پخش وال پست, پخش والپست, تولید کننده وال پست, خرید وال پست, فروش وال پست, قیمت وال پست, کارگاه تولیدی وال پست, نماینده فروش وال پست, وال پست, وال پست ارزان, وال پست تهران, وال پست شیراز, وال پست کرج, وال پست مشهد
نوشتهٔ پیشین
تولید کننده وال پست
نوشتهٔ بعدی
فروش والمش تهران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید